Pe 20 septembrie, centrul Timișoarei se deschide complet pentru explorare. Într-o singură seară, peste 50 de locații(restaurante, baruri și cafenele), oferă acces și un preparat special creat pentru acest eveniment. Poate fi mâncare, poate fi băutură, dar fiecare este gândită să spună o poveste.
”Este un eveniment fără traseu impus, fără reguli fixe. Cu un singur bilet, intri o dată în fiecare locație parteneră și primești preparatul special oferit gratuit în cadrul Timișoara Tasting Tour. Alegi unde mergi, cât stai și ce vrei să descoperi. Poți vizita locurile preferate, dar te încurajăm să intri și în spații noi, în care nu ai mai fost până acum. Uneori cele mai bune surprize vin din locurile neexplorate”, spun organizatorii.
În unele locații sunt pregătite și momente speciale – de la muzică live și DJ, până la show-uri de stand-up, magie la masă sau expoziții de artă.
Timișoara Tasting Tour este un proiect local, născut din dorința de a aduce orașul laolaltă. De a crea o experiență accesibilă, autentică, construită în jurul inițiativelor din HoReCa și a celor care dau viață locurilor. Este o seară care te încurajează să te bucuri de orașul tău într-un mod diferit – prin gust, ritm și curiozitate, mai spun cei de la Timișoara Tasting Tour.
Pentru rezervări și întrebări legate de eveniment, poți consulta pagina https://www.timisoaratastingtour.ro






