O seară cu jazz, vinuri, gusturi și oameni frumoși — în tramvai, pe șinele orașului. Asta promit cei de la SLJazzing, organizatorii evenimentului.
În seara de 14 februarie, la Timișoara tramvaiul se transformă într-o scenă unică, unde jazzul prinde viață, vinurile spun povești, iar totul se întâmplă pe șinele orașului, în mers, în timp ce orașul se lasă privit prin ferestrele luminate. ”Este o seară dedicată celor care iubesc atmosfera caldă, conversațiile frumoase și experiențele care rămân cu tine. Fie că vii cu prietenii, cu cineva drag sau pur și simplu vrei să trăiești o seară diferită, Jazz in the Tram – Valentine’s Edition te invită să te lași purtat de ritmuri, arome și emoții”, spun organizatorii.
Ce te așteaptă la bord? Un concert live cu La Jana & Her Cats, trio carismatic din Bratislava, pentru prima oară în România, dineu, wine pairing cu selecții de la Cramele Recaș, dar și surprize speciale pregătite pentru invitați, mai transmit cei de la SLJazzing.
Pentru cei matinali, ei au o propunere și pentru duminică, 15 februarie, dimineața. Breakfast Jazz in the Tram vine cu miros de cafea proaspătă. Va fi și muzică din nou cu La Jana and her Cats.
SLJazzing, initiatori ai seratelor de Jazz in locații inedite, revin periodic la Timișoara, cu evenimente Jazz in the Tram și Jazz on the River, pe râul Bega.






